Suur osa naistest on pidevalt dieedil. Dieedil, mis on väga väikse kaloraažiga. Kaloraažiga, mis sunnib endale keelama paljusid asju, mis meile maitsevad. Kuid keelatud vili on ikka magus ning isud ei kao kuhugi. Kui lõpuks nende isudele järgi antakse, siis on tulemuseks ületarbimine, millest tekkinud kahju ületab dieediga saavutatud kasu. Ja siis tuleb uuesti minna dieedile, dieedile, mis on veelgi väiksema kaloraažiga...
See pidev nõiaring tekitab stressi ja rahulolematust iseendaga. Stressi, mis on tingitud pidevast toidule mõtlemisest ja meeldivate asjade keelamisest. Stressil on aga väga suur mõju meie käitumise ja enesetunde üle. Kui sa ei ole rahul iseendaga, siis on ka teistele raske meeldida.
Selleks, et dieedist ei saaks elu keskne osa, on vaja muuta oma toitumisharjumusi nii, et muutused oleks väikesed, kuid mõjusad. Nii, et muutustest saaks harjumused, millele ei pea mõtlema ja mis ei sunni sind iga suutäit jälgima.
Need muutused ei pea olema suured. Iga suur muutus algab väikesest sammust, pisiasjast, mis pikemas perspektiivis võib muuta palju. Võta piimaga kohv, mitte latte. Võta lõunaks kana- või kalkuniprae, mitte sealiha. Lahjenda oma lemmikmahla veega. Need väikesed sammud muutuvad lõpuks harjumuseks ja endalegi märkamatult oled teinud suure sammu uute, tervislikumate harjumuste poole.
Tervisliku joone hoidmiseks ei pea oma lemmiktoidust alatiseks loobuma. Pidevalt tervislikke valikuid tehes võid ka enda lemmiktoite endale süümepiinadeta lubada.
Edu võtmeks on tasakaal!
Comments